Finał Wojewódzki w Lidze Lekkoatletycznej

W dniu 07.05.2016r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się FINAŁ LICEALIADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

Uczniowie naszej szkoły aby wystąpić w finale, uczestniczyli jesienią 26.09.2015 roku w Półfinałach Województwa Podlaskiego. Zawodnicy z bardzo dobrym skutkiem rywalizowali w tamtych zawodach , awansując do grupy finałowej 12 najlepszych szkół w gronie 23 startujących zespołów.

W finale nasi zawodnicy nie zawiedli, kończąc zawody na 5 miejscu w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej o

Puchar Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Zwycięzcą zawodów została szkoła ZSR CKP w Białymstoku przed IV LO w Białymstoku.

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY LEKKOATLETYCZNEJ :

Ø Sapieszko Krzysztof (100m, 4x100m)

Ø Sacharczuk Patryk (100m)

Ø Czaczkowski Marcin (100m, 4x100m)

Ø Cichoński Mateusz (400m, 4x100m)

Ø Rzemieniecki Karol (400m, 4x100m)

Ø Rafałowski Karol (dysk)

Ø Prymaka Piotr (dysk)

Ø Goralewski Patryk (dysk)

Ø Bochenko Przemysław (oszczep)

Ø Gołebiewski Marek (oszczep)

Ø Sanik Paweł (oszczep)

Ø Borys Mateusz (kula)

Ø Lengiewicz Mateusz (kula)

Ø Polech Piotr (kula)

Ø Dakowicz Artur (110 ppł.)

Na wyróżnienie zasługuje cała reprezentacja zawodników naszej szkoły uczestnicząca w tych zawodach, ale należy tu podkreślić wyniki miotaczy: Piotr Polech 11.87m Mateusz Lengiewicz 11.57m i Mateusz Borys 10.64m w pchnięciu kulą, Patryk Goralewski 33,52m i Piotr Prymaka 32,77m. w rzucie dyskiem.

Należy także pochwalić zawodników startujących w sztafecie 4x 100m Sapieszko Krzysztof – Rzemieniecki Karol – Cichoński Mateusz – Czaczkowski Marcin ( uzyskany wynik 46.50s. jest niewiele gorszy od rekordu szkoły z 2008 roku który wynosi 46.33s). Ponadto z biegaczy z bardzo dobrej strony pokazał się Krzysztof Sapieszko 11,82s. w biegu na 100m oraz Karol Rzemieniecki i Mateusz Cichoński w biegu na 400m .

Całej drużynie gratulujemy za

osiągnięty w zawodach wynik

i życzymy dalszych sukcesów!!!

Ze sportowym pozdrowieniem

Andrzej Nowacki

Comments are closed.