Mechaniak Streetball 2013

Mechaniak Streetball 2013 za nami. 16 drużyn, 64 zawodników oraz wielu kibiców wzięło udział w III edycji Otwartego Turnieju Koszykówki Ulicznej 3×3, który odbył się 15 czerwca 2013 roku na boisku tartanowym przy Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Impreza, objęta patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku, po raz kolejny pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się koszykówka w naszym mieście i regionie.


Tegoroczna impreza cieszyła się dużą popularnością, co zaowocowało przyjęciem 16 drużyn do udziału w turnieju. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, z których dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Mecze grupowe charakteryzowały się walką o każdą piłkę i rywalizacje pomiędzy młodymi koszykarzami białostockich klubów a starymi wyjadaczami z doświadczeniem ligowym. Każdy mecz mógł decydować o utracie możliwości awansu do kolejnej rundy, więc nie było mowy o odpuszczeniu i kalkulacjach. Około południa, w połowie turnieju odbyły się konkursy rzutów za 3 punkty oraz wsadów. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez BLACK SHADOWS, KLIMART Białystok, UKS „Mechaniak” oraz TOKYO Sushi, przyciągnęły aż 30 zawodników startujących
w konkursie rzutów za 3 punkty i 6 śmiałków chętnych udowodnić, że biali ludzie też potrafią skakać w konkursie wsadów. W rywalizacji snajperów zwyciężył reprezentant Rejs Team, Adrian GRYGIEWICZ a główną nagrodę w konkursie „Latawców” odebrał były zawodnik drużyny juniorów PKK „Żubry” Białystok, Grzegorz KAZBERUK.

Po przerywniku konkursowym zespoły wróciły do rywalizacji grupowej, która wyłoniła półfinalistów. O wielki finał zagrały Będzie Łogień z Black Shadows oraz Rejs Team z Ekipą z Rowika.
W pierwszym półfinale lepsza okazała się drużyna Będzie Łogień (17:13), w której błyszczał Tomasz Filipczuk zdobywca 6 punktów. Równocześnie w drugim półfinale toczyła się walka punkt za punkt. Ekipa z Rowika w końcówce meczu przechyliła szalę zwycięstw na swoja korzyść. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tego meczu był Krzysztof Gąsowski, który zdobył 6 z 7 punktów drużyny!
W wielkim finale zmierzyły się drużyny Ekipa z Rowika i Będzie Łogień. Dla każdej z ekip było to już dziewiąte spotkanie, wiec zmęczenie dawało się we znaki. Nie odbiło się, to jednak na intensywności i zaciętości finału. Przewaga fizyczna Rafała Kulikowskiego (4 punkty) oraz perfekcyjnie ustawiony celownik Krzysztofa Gąsowskiego (6 punktów – 3x3pkt) zadecydowały o sukcesie Ekipy z Rowika, która tym samym obroniła ubiegłoroczny tytuł.
III Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej „Mechaniak Streetball 2013” odbył się dzięki wsparciu wielu miłośników i pasjonatów koszykówki. Po raz kolejny imprezę wspomógł finansowo Pan Wojciech Ślusarczyk, właściciel firmy KLIMART. W tym roku, do grona sponsorów Mechaniak Streetball dołączyła marka BLACK SHADOWS, która objęła patronat nad konkursami turniejowymi (MVP, konkurs wsadów oraz za 3 punkty), przekazując bony do wykorzystania w hurtowni sportowej KAJA Sport oraz napoje izotoniczne dla wszystkich zawodników. BLACK SHADOWS objął również patronat nad drużyną zwycięską Mechaniak Streetball 2013 – Ekipą z Rowika. Ufunduje ona wyjazd naszym koszykarzom na turniej z cyklu SIMENS Grand Prix Polski – eliminacje do finału Mistrzostw Polski 3×3 w kategorii OPEN.
Nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i wyróżnionych zawodników ufundowały firmy Free-Way Skate Shop, ATD Komputery, Podlaski Związek Koszykówki, TOKYO Sushi, Be Proud, Kaja Sport, Glass Concept, Palisander, UKS „Mechaniak”, Rada Rodziców Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku, Aspekt szkolenia na wózki widłowe, Red Bull, ALL Fresh.
W trakcie turnieju zawodnicy mieli okazję posilić się pizzami ufundowanymi przez pizzerię LaBella, która dodatkowo zaprosiła 3 pierwsze drużyny na posiłek w swoim lokalu przy ulicy Akademickiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia za rok!

Nagrody i wyróżnienia turnieju Mechaniak Streetball 2013:

MVP turnieju Mechaniak Streetball 2013 – Rafał KULIKOWSKI (Ekipa z Rowika)
MVP meczu finałowego Mechaniak Streetball 2013 – Krzysztof GĄSOWSKI (Ekipa z Rowika)
Zwycięzca konkursu wsadów – Grzegorz KAZBERUK (BN Basket)
Zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty – Adrian GRYGIEWICZ (Rejs Team)

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MS 2013:

1. Ekipa z Rowika (Kulikowski Rafał, Wróbel Maciej, Taranta Grzegorz, Gąsowski Krzysztof)
2. Będzie Łogień (Rudak Karol, Weres Aaron, Filipczuk Tomasz, Szczepiński Tomasz)
3. Rejs Team (Iwaniuk Przemysław, Iwaniuk Piotr, Sulima Krzysztof, Weremijewicz Dominik)
4. Black Shadows (Marcinkiewicz Alek, Komenda Michał, Kardel Krzysztof, Łotowski Krzysztof)
5. Pure Fitness (Grygiewicz Adrian, Zalewski Michał, Buczyłko Konrad, Potapczyk Robert)
6. Majstry Bielsk Podlaski (Jóźwiuk Jakub, Jóźwiuk Kordian, Krzysztof Dębicki, Roszczyc Mateusz)
7. Gang Bang CREW (Kajkowski Karol, Kolenda Łukasz, Pogorzelski Karol, Pietrusewicz Kamil)
8. Żenuła Lebronuła Łapy (Cholewa Grzegorz, Fornahl Benedykt, Dworakowski Adrian, Kossakowski Krzysztof)
9. Lewe Ręce (Just Mateusz, Marczuk Marcin, Łapiński Paweł, Tomczuk Tomasz)
10. Chytre Liny (Kaliszewski Kamil, Mansour Sammer, Boguta Przemysław, Knitter Bartosz)
11. Drużyna Mistrzów (Połonowski Adam, Odyniec Michał, Bojanowski Maciej, Frankowski Maciej)
12. BN Basket (Borowik Piotr, Ługowski Artur, Kazberuk Grzegorz, Zielinko Eryk)
13. Kadra Podlasia ’97 (Kucharewicz Szczepan, Mikiciuk Mateusz, Słapiński Piotr, Bębeniec Mateusz)
14. No Name Suwałki (Zarzecki Kamil, Poulakowski Marcin, Bagiński Daniel, Hołubowicz Krystian)
15. White Socks (Adamski Dariusz, Adamski Paweł, Adamski Przemysław, Radziszewski Michał)
16. Grajewskie Wilki (Klisiak Przemysław, Niecikowski Dawid, Boć Damian, Konopka Maciej)

Przedstawiamy grupy turniejowe:

Grupa „A”

1. Będzie Łogień (Rudak Karol, Weres Aaaron, Filipczuk Tomasz, Szczepiński Tomasz)
2. Ekipa z Rowika (Kulikowski Rafał, Wróbel Maciej, Taranta Grzegorz, Gąsowski Krzysztof)
3. No Name Suwałki (Zarzecki Kamil, Poulakowski Marcin, Bagiński Daniel, Hołubowicz Krystian)
4. Drużyna Mistrzów (Połonowski Adam, Odyniec Michał, Bojanowski Maciej, Frankowski Maciej)
5. Grajeskie Wilki (Klisiak Przemysław, Niecikowski Dawid, Boć Damian, Konopka Maciej)
6. Żenuła Lebronuła (Łapy) (Cholewa Grzegorz, Fornahl Benedykt, Dworakowski Adrian, Kossakowski Krzysztof)
7. Pure Fitness (Grygiewicz Adrian, Zalewski Michał, Buczyłko Konrad, Potapczyk Robert)
8. Kadra Podlasia ’97 (Kucharewicz Szczepan, Mikiciuk Mateusz, Słapiński Piotr, Bębeniec Mateusz)

GRUPA „B”

1. Gang Bang CREW (Kajkowski Karol, Kolenda Łukasz, Pogorzelski Karol, Pietrusewicz Kamil)
2. Rejs Team (Iwaniuk Przemysław, Iwaniuk Piotr, Sulima Krzysztof, Weremijewicz Dominik)
3. Majstry Bielsk Podlaski (Jóźwiuk Jakub, Jóźwiuk Kordian, Zawadzki Przemysław, Roszczyc Mateusz)
4. White Socks (Adamski Dariusz, Adamski Paweł, Adamski Przemysław, Radziszewski Michał)
5. BN Basket (Borowik Piotr, Ługowski Artur, Kazberuk Grzegorz, Zielinko Eryk)
6. Chytre Liny (Kaliszewski Kamil, Mansour Sammer, Boguta Przemysław, Knitter Bartosz)
7. Black Shadows (Marcinkiewicz Alek, Komenda Michał, Kardel Krzysztof, Łotowski Krzysztof)
8. Lewe Ręce (Just Mateusz, Marczuk Marcin, Łapiński Paweł, Tomczuk Tomasz)

Końcowa weryfikacja drużyn o godzinie 8:30. START imprezy o 9:00.

Warunkiem zapisania drużyny jest:

  • poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy, złożony u organizatorów a w przypadku drużyn spoza Białegostoku  przesłany pocztą na adres: Jakub Jakubiec, 15-232 Białystok, ul. Mickiewicza 35 m 15.
  • karta zgody opiekuna (dotyczy zawodników niepełnoletnich)
  • uiszczenie wpisowego w kwocie 60 PLN.

x

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZGODA RODZICÓW – dla niepełnoletnich uczestników MS 2013

x

Organizator

Uczniowski Klub Sportowy „Mechaniak” w Białymstoku

Zespół Szkół Mechanicznych CKP nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku

x

Partnerzy

Podlaski Związek Koszykówki

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji

x

Termin zawodów

15 czerwca 2013 roku.

x

Miejsce zawodów

Boisko tartanowe przy Zespole Szkół Mechanicznych CKP nr 2 w Białymstoku, ul Broniewskiego 14.

Patronat honorowy

  • Wojewoda Podlaski
  • Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Prezydent Miasta Białegostoku

Zgłoszenia

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 14 czerwca 2013 roku, jedynie na oficjalnych formularzach dostępnych u organizatorów oraz na stronie internetowej www.uks.mechaniak.com.pl. W przypadku wypełnienia zgłoszenia, po uprzednim pobraniu z powyższej strony, należy złożyć je osobiście w siedzibie Klubu u organizatorów (Jakub Jakubiec, tel. 602-466697, Krzysztof Topolański): Zespół Szkół Mechanicznych, ul. Broniewskiego 14, 15-959 Białystok – pokój nauczycieli wychowania fizycznego.

Dla drużyn spoza Białegostoku istnieje możliwość przesłania formularza oraz dodatkowych dokumentów pocztą na adres: Jakub Jakubiec, 15-232 Białystok, ul. Mickiewicza 35 m 15.

Wpisowe

Wpisowe do turnieju – 60 PLN, płatne przy składaniu zgłoszenia lub na konto bankowe:

Mechaniak Streetball 2013

24 1500 1083 1010 8048 1111 0000

TYTUŁEM: Wpisowe MS 2013 – NAZWA DRUŻYNY

x

Nagrody

Za zajęcie I miejsca – 500 zł, nagrody rzeczowe, medale.

Za zajęcie II miejsca – nagrody rzeczowe, medale.

Za zajęcie III miejsca – nagrody rzeczowe, medale.

Najlepszy zawodnik – nagrody rzeczowe, statuetki.

Zwycięzca konkursu wsadów nagrody rzeczowe, statuetki.

Zwycięzca konkursu rzutów za 3 punkty nagrody rzeczowe, statuetki.

Comments are closed.