Licealiada koszykarzy

Koszykarze Zespołu Szkół Mechanicznych rozpoczęli zmagania w I lidze Licealiady Województwa Podlaskiego.

15 listopada rozegrali swój pierwszy mecz z głównym pretendentem do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2017/2018, IV Liceum Ogólnokształcącym z Białegostoku. Mecz z ubiegłorocznym srebrnymi medalistami był bardzo emocjonujący. Walka o punkty toczyła się na każdym centymetrze niewielkiej hali sportowej IV LO. Pierwsza połowa meczu zakończyła się nieznacznym prowadzeniem licealistów 28:27. Zespołowa gra ZSM przysparzała wiele problemów faworyzowanym przeciwnikom, ale ostatecznie to oni w drugiej połowie popełnili mniej indywidualnych błędów i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 55:41 w meczu otwarcia.

Dla Mechaniaka punktowali:

Kosobudzik Paweł 14
Śliwowski Mateusz 2
Morchat Jakub – 0
Waszkiewicz Tomasz – 0
Zalewski Marek – 0
Mielko Jakun – 0
Czech Łukasz- 7
Rećko Paweł – 6
Krajewski Mateusz -0
Bieliński Filip -10
Szymon Buczyński – 2

W dniu 28 listopada reprezentacja szkolna w koszykówkę rozegrała kolejny Etap Licealiady, mecze były rozgrywane w IV Liceum Ogólnoształcącym w Białymstoku.

W turnieju udział wzieły następujące szkoły
ZSM Białystok
VI LO Białystok
II LO Łomża
ZSM Łomża

Pierwsze spotkanie rozegrali gospodarze przeciwko ZSM Łomża.
Od samego początku na parkiecie była widoczna przewaga IV LO. Zawodnicy bez żadnych problemów potrafili poprowadzić grę, tak aby końcowy wynik mógł zadowolić ich trenera Jerzego Karpiuka.
Mecz zakończył się wynikiem: 71: 21 IV Liceum z Białegostoku.

Drugie spotkanie rozegrali reprezentanci naszej szkoły z II Lo Łomża.
Pierwszą kwartę zagraliśmy rewelacyjnie, dzięki umiejętnościom naszych zawodników i zaangarzowaniu w obronie poprowadziliśmy grę dokładnie jak chcieliśmy, do pierwszej syreny prowadziliśmy 21 :7, a do 6 minuty 21:0. Kolejną kwartę rozpoczęliśmy od wprowadzenia „świerzych” zawodników z ławki rezerwowych, którzy z całych sił próbowali podtrzymać wynik. Poradzili sobie świetnie. Zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Do przerwy prowadzimy 43:23.
Po otrzymaniu paru wskazówek od trenera Jakuba Jakubca wróciliśmy na parkiet, od samego początku 3-ciej kwarty graliśmy swoje, cały zespół dokładnie wiedział po co przyjechaliśmy tego dnia na ten turniej. Pod koniec spotkanie trener postanowił wprowadzić na parkiet nowych zawodników aby obyli się troszeczkę z grą na poziomie szkolnym, po końcowym gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 51:42 dla ZSM Białystok!

Punkty:

Kosobudzki Paweł – 8
Śliwowski Mateusz – 0
Morchat Jakub – 2
Waszkiewicz Tomasz – 0
Zalewski Marek – 0
Mielko Jakun – 0
Czech Łukasz- 13
Rećko Paweł – 8
Krajewski Mateusz -0
Bieliński Filip -14
Szymon Buczyński -6

Trzecie spotkanie ZSM Białystok vs ZSM Łomża. Po chwili odpoczynku w szatni wracamy na parkiet, z nastawieniem które poprowadziło nas do wygranej.Już w trakcie 1-szej kwarty widać było kto dominuje na boisku, w tym spotkaniu największą rolę odegrali wysocy zawodnicy którzy znajdowali się na parkiecie Paweł Rećko i Szymon Buczyński, przy spostrzegawczości naszych niskich zawodników każda piłka trafiała pod kosz gdzie, dwóch wyżej wymienionych mogło pokazać swoje umiętności gry tyłem do kosza. Po pierwszej połowie zchodziliśmy do szatni z wynikiem 26:5. Ponownie piorunujące rozpoczęcie 26:0, nie dawało cienia szans naszym przeciwnikom na osiągnięcie sukcesu. W dwóch kolejnych kwartach nie mogło brakować widoku, zmęczenia drużyny przeciwnej. Przy wielokro”nej zabawie piłką” mogliśmy zobaczyć fenomenalne wsady do kosza Pawła i Szymona. Po tym spotkaniu śmiało możemy dojść do wniosku, że potrafimy grać w koszykówkę  :-)
Wynik końcowy 43:23

Kosobudzki Paweł – 2
Śliwowski Mateusz – 4
Morchat Jakub – 0
Waszkiewicz Tomasz – 0
Zalewski Marek – 5
Mielko Jakun – 0
Czech Łukasz- 0
Rećko Paweł – 17
Krajewski Mateusz -0
Bieliński Filip -8
Szymon Buczyński -7

Czwarte i już ostatnie spotkanie rozegralo IV LO przeciwko II LO Łomża.
Meczy był jednostronny dla koszykarzy z 4-tego liceum, przy dobrze ustawionej grze w ataku mogli pozwolić sobie na spokojną grę, która doprowadziła ich do zwycięstwa nad Łomżą.
Mecz skończył się wynikiem 50:18 dla gospodarzy.

Comments are closed.