Koszykarze MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

W roku szkolnym 2018/2019 Licealiada w koszykówce chłopców rozgrywana była systemem dwóch lig, w których startowało 20 zespołów (I liga – 12 szkół, II – 8), a rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym – turniejowo. Licealiada organizowana była za fundusze Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Rozgrywki prowadzili sędziowie Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Koszykówki. Dnia 04 kwietnia 2019 roku w hali sportowej VI LO w Białymstoku rozegrany został TURNIEJ FINAŁOWY LICEALIADY z udziałem czterech najlepszych zespołów. Rolę gospodarza turnieju pełnił Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 w Białymstoku. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku pod dyrekcją Pana Franciszka Mocarskiego oraz występy doboszek. Podczas uroczystego zakończenia Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Pani Bożena Karpowicz, Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku Pani Małgorzata Kleszczewska oraz Wiceprezes Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Marek Sadowski wręczyli trofea drużynowe i indywidualne:
za miejsca I-III puchary, medale i dyplomy – trenerom oraz medale – zawodnikom,
za miejsce IV puchar i dyplom – trenerowi oraz dyplomy – zawodnikom,
najlepszy zawodnik turnieju finałowego oraz wyróżnieni zawodnicy zespołów finałowych otrzymali pamiątkowe statuetki.
Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku składa serdeczne gratulacje zawodnikom i trenerowi zwycięskiego zespołu zdobycia tytułu MISTRZA LICEALIADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.
Składamy podziękowania Dyrekcji VI LO w Białymstoku za udostępnienie obiektów i urządzeń szkolnych. Serdeczne podziękowanie składamy także Dyrekcji i Katedrze Wychowania Fizycznego ZSM CKP nr 2 w Białymstoku za wzorowe pełnienie roli gospodarza turnieju finałowego.

Leave a Reply